Upravit stránku

Darováním plazmy pomůžete zachránit život druhým nebo vyléčit zákeřnou nemoc. My v  Plasma Place jsme se ale navíc rozhodli Pomáhat dvakrát. Od letošního dubna spolupracujeme s projektem Srdcerváči, projektem Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP). Každý, kdo se vzdá finanční náhrady za darování plazmy, automaticky věnuje finanční příspěvek osobám se zdravotním postižením.

 

Plasmu darují i známé osobnosti

 

Veškeré finanční příspěvky od dárců poputují do organizací, které zaměstnávají více než padesát procent zdravotně postižených, nebo jednotlivcům, kteří se přes své onemocnění či úraz rozhodli vzít osud do svých rukou a stát se drobnými podnikateli. Velmi si proto spolupráce s Plasma Place vážíme a všem dárcům děkujeme," vysvětlila ředitelka projektu Srdcerváči Hana Potměšilová, která sama darovala plazmu již několikrát.

 

Před několika dny pak převzala v Plasma Place první finanční dary. Do grantového řízení Srdcerváči 2017 tak putuje prvních 10 250 korun, kterých se naši dárci plazmy vzdali ve prospěch Srdcerváčů.

 

„Darovat dvakrát“ - tedy darovat krevní plazmu, a poté finanční náhradu ve prospěch projektu Srdcerváči, se rozhodla i řada známých osobností, mimo jiné moderátorka Monika Leová, hokejisté HC Sparta Praha Jan Piskáček a Jaroslav Hlinka. Podporu projektu vyjádřil také mistr světa v rychlostní kanoistice a dvojnásobný olympijský medailista Josef Dostál.

 

Posláním plazmaferetických center je přispívat k záchraně lidských životů pomocí bezpečného a efektivního odběru lidské krevní plazmy určené k dalšímu zpracování a výrobě léčiv. Jde například o albumin používaný při léčbě těžkých popálenin, ztrátách krve a chemoterapiích, dále pak imunoglobuliny, užívané zejména při ztrátě imunity nebo onemocnění rakovinou, a jednotlivé faktory srážlivosti používané pro léčbu hemofilie.

 

Darovat plazmu v České republice může každá zdravá osoba ve věku 18–65 let, s váhou nad 50 kg, a to jednou za 14 dní. Zdravotní způsobilost dárce plazmy posuzuje lékař přímo v odběrovém centru, a to na základě rozboru zdravotní minulosti dárce a základního fyzikálního a laboratorního vyšetření.

 

 

Děkujeme všem, kdo darovali plazmu v Plasma Place a svou odměnu věnovali projektu Srdcerváči. Finanční dary budou rozděleny v grantovém řízení Srdcerváči 2017.

 

Richard N. 300,-

Pavlína V. 300,-

Veronika M. 300,-

Zdeněk W. 300,-

Hana B. 300,-

František H. 300,-

Pavel P. 300,-

Irena K. 300,-

Patrik R. 300,-

Lenka S. 300,-

 

Nela K. 550,-

 

Hana B. 800,-

Hana Potměšilová 800,-

Martin K. 800,-

Jana L. 800,-

Monika Leová 800,-

 

Renata B. 1350,-

Zdeněk P. 1350,-

 

Celkem 10250,-

 

Poznámka: Jména dárců, u nichž nemáme souhlas se zveřejněním celého jména na webu a sociálních sítích, uvádíme jen pod křestním jménem. K dispozici máme veškerá potvrzení o darech.

Nahoru